Další sezóna na hradě je za námi a opět utekla jako voda. O hrad je mezi veřejností stále velký zájem, o čemž svědčí čísla návštěvnosti. Letošní rok jsme přivítali o tisíce návštěvníků více než v sezóně 2022 a dostali jsme se tak na počty před rekonstrukcí hradu. A to je pro nás velmi dobrá zpráva. Vždyť všechny naše kroky vedou k tomu, aby u nás návštěvníci byli spokojení a na hrad se opakovaně vraceli.

V létě jsme uspořádali dvě velké akce za účasti šermířů a žonglérů, kejklířů a provazochodců, rytířů a kanonýrů, zkrátka historické slavnosti, jak mají být. Vše bylo naplánované do posledního detailu, bohužel počasí se rozhodlo potrápit organizátory i návštěvníky. A tak zatímco při prvním červencovém termínu slavností teploty vystoupaly nad 30 °C a větší atrakcí tak byly koupaliště a plovárny než výlet na památky, o srpnovém termínu jsme se museli schovávat před deštěm. Navzdory tomu dorazilo mnoho návštěvníků a kdo chtěl, tak si oba dny náležitě užil bez ohledu na počasí.

Velké oblibě se stále těší noční kostýmované prohlídky a prohlídky hradu s panem Francescem Kinským dal Borgo. Už teď můžeme prozradit, že se na ně můžete těšit i v sezóně 2024. Jen upozorňujeme, že o prohlídky je velký zájem a místa omezená, proto bedlivě sledujte naše webové stránky a sociální sítě.

Na hrad Kost už tradičně patří letní scéna mladoboleslavského divadla, které zde letos odehrálo derniéru hry Pes baskervillský a pokud vše půjde pode plánu, mohou se diváci v příští sezóně těšit na novou hru ušitou na míru našemu hradu.

Na hradě jsou návštěvníci zvyklí potkávat také dravce, kteří k nám během léta zavítali hned několikrát se sokolníkem Milanem Strakou a zpestřili tak prohlídky hradu sokolnickými ukázkami.

Své „ano“ si u nás řeklo několik párů, v hradním apartmánu si svou dovolenou užila řada hostů a opět k nám zavítali filmaři. Streamovací služba tu pořizovala záběry pro druhou řadu historického seriálu o rakouské císařovně Sisi.

Hrad sice zavřel své brány po hlavní turistické sezóně, ale ještě se neloučí. Jako každý rok se opět oblékne do vánočního kabátu a přivítá návštěvníky ve dnech 26. – 31. 12. Prodej online vstupenek zahájíme začátkem prosince, vstupné bude možné uhradit i na místě.

Děkujeme za Vaši přízeň a velmi pozitivní ohlasy.

Tým hradu Kost