Středověké souboje, dravci i divadlo. Léto na Kosti bude rozmanité.

Během letních prázdnin se vracíme k tradičním akcím. Vše si poctivě zaznamenejte do svých diářů a Google kalendářů 😉

8. a 9. července / 5. a 6. srpna – Historické slavnosti na hradě Kost

Můžete se vydat na prohlídku celé expozice sami bez průvodce (ti budou na vyhrazených místech připraveni odpovědět na každý dotaz) a zároveň pro vás připravujeme doprovodný program. Kejklíři, historická hudební kapela, dobové tance, sokolník, ukázka mnohých středověkých řemesel, to je jen zlomek z toho, na co se můžete těšit. Pokud se vám červencový termín nehodí, nezoufejte, slavnosti plánujeme uspořádat i v srpnu.

11. – 12. srpna – Noční prohlídky hradu

Radost uděláme i všem milovníkům nočních prohlídek. Speciální atmosféra, klid, přítmí, to vás na nočních prohlídkách láká nejvíce. Večerní program bude v červenci hned dvakrát, znovu pak ještě v srpnu.

24. – 26. srpna – Divadelní představení na hradním nádvoří

Závěr prázdnin na Kosti je neodmyslitelně spojený s divadlem. Svou letní scénu má na hradě Městské divadlo z Mladé Boleslavi. Tento kulturní svátek letos připadá na 24. – 26. 8. Adaptace známého literárního díla Pes Baskervillský se odehraje pod širým nebem na hradním nádvoří.

Prodej vstupenek v divadle: https://www.mdmb.cz/hra/pes-baskervillsky/ 

Během prázdnin obohatí několik klasických prohlídek svým výkladem a ukázkou sokolník Milan Straka. V podhradí na kolbišti pak budou tradiční a velmi oblíbené rytířské turnaje.

Podrobnosti ke všem akcím budeme průběžně zveřejňovat na stránkách hradu a na Facebooku. Tak nás sledujte, ať vám nic neunikne!