I na státní svátky 1. a 8. května hrad otevře své brány všem návštěvníkům, pěším i cyklistům, rodinám s dětmi i turistům se čtyřnohými mazlíčky.

Další důležité informace pro návštěvníky k otevírací době během celé sezóny naleznete zde.

Léto ve znamení oblíbených akcí

Během letních prázdnin se hrad vrací k tradičním akcím. První z nich, hned zkraje prázdnin, budou velmi oblíbené a hojně navštěvované Historické slavnosti na hradě Kost. Můžete se vydat na prohlídku celé expozice sami bez průvodce (ti budou na vyhrazených místech připraveni odpovědět na každý dotaz) a zároveň pro vás připravujeme doprovodný program. Kejklíři, historická hudební kapela, dobové tance, sokolník, ukázka mnohých středověkých řemesel, to je jen zlomek z toho, na co se můžete těšit. Pokud se vám červencový termín nehodí, nezoufejte, slavnosti plánujeme uspořádat i v srpnu. Do kalendáře si vyznačte první červencový víkend 8. a 9. 7. a první srpnový víkend, tedy 5. a 6. 8.

Radost uděláme i všem milovníkům nočních prohlídek. Speciální atmosféra, klid, přítmí, to vás na nočních prohlídkách láká nejvíce. Večerní program bude v červenci hned dvakrát, a to 14. – 15. 7. a 28. – 29. 7. Znovu pak ještě v srpnu 11. – 12. 8.

Závěr prázdnin na Kosti je neodmyslitelně spojený s divadlem. Svou letní scénu má na hradě Městské divadlo z Mladé Boleslavi. Tento kulturní svátek letos připadá na 24. – 26. 8. Adaptace známého literárního díla Pes Baskervillský se odehraje pod širým nebem na hradním nádvoří.

Během prázdnin obohatí několik klasických prohlídek svým výkladem a ukázkou sokolník Milan Straka. V podhradí na kolbišti pak budou tradiční a velmi oblíbené rytířské turnaje.

Podrobnosti ke všem akcím budeme průběžně zveřejňovat na stránkách hradu a na Facebooku. Tak nás sledujte, ať vám nic neunikne!