Úvod » Turnaje

Agentura de Costy

Chcete vědět, co se stane když … 
...spadne ještěrka do kouzelného lektvaru? 
...princezna dostane netradiční dárek k narozeninám? 
...rytíři předvádí jezdecké umění na koních a nikdo netuší, kdo vyhraje turnaj? 
...ten, kdo se „vytahuje“ nad druhé, je nakonec největším hlupákem? 
...drak není tak zlý jak vypadá a umí chrlit oheň? 

Jako každý rok se bude okolo hradu Kost konat spousta zábavy. Letošní prázdniny budou zahaleny  do hávu tajemna. S našimi herci dvakrát denně v Divadle Pepe Gepethe na nádvoří hradu nechtěně vytvoříme draka v alchymistické dílně a ve dvě hodiny odpoledne jej předáme na turnajovém kolbišti jako dar princezně Viktorii.

Turnaje

Celé léto, každý den, přesně ve 14 hodin se otevírají brány našeho dobového kolbiště, v němž se pod hradem Kost odehrává souboj dobra se zlem v rytířském turnaji na koních. Vznešení rytíři v nablýskaných zbrojích a dámy v šatech, z jejichž krásy oči přecházejí. Ržání koní a pach síry z dračí sluje. Napětí, akce, moment překvapení, spousta legrace a poučení. To vše a mnohem víc můžete vidět v našem rytířském turnaji. Kostýmy jsou zasazeny do období renesance.

 

Turnaj 1

Loutkové divadlo

Každý rok pro vás připravujeme interaktivní loutkové divadlo pro malé i velké. Divadlo, při kterém se směje celá rodina. Na sezónu 2016 pro vás připravujeme úplně nový program! Na nádvoří hradu Kost.

Letos je pro vás v našem divadle připravena Alchymistická dílna s hrou Čarodějův učeň.
Poodhalte s námi tajemství doby renesance a baroka, kdy mystika a věda byly úzce spojené a alchymisté se pídili po vědění, které by jim pomohlo odhalit záhady přírody. Zveme vás na prohlídku naší zbrusu nové alchymistické dílny, ve které alchymista, pan Jákob, míchá své lektvary na nesmrtelnost, vyrábí zlato z obyčejného kamení a vše je zahaleno rouškou tajemství. Ovšem malý a zvídavý pomocník jistý Eduard Milota nechtěně zhotoví něco docela jiného.

Divadlo se hraje dvakrát denně, dopoledne mezi 10-12 hodinou a odpoledne mezi 16-17 hodinou vždy podle příchodu princezny Karolínky z hradu. Každé ráno se určuje po domluvě s hradem přesný čas vystoupení, které trvá cca 30 min.

 

Rezervace

Rezervační systém kinský dal borgo Připravili jsme pro Vás rezervační systém, ve kterém si můžete rezervovat vstupy na jednotlivé termíny pravidelných i mimořádných akcí, pořádané na zámku Karlova Koruna a hradě Kost.

Novinky

Velikonoční prohlídky

Velikonoční prohlídky

Na hradě Kost máte možnost od 14.4. 2017 do 17.4.2017 navštívit velikonoční prohlídky, které jsou zaměřené na zvyky a obyčeje.

Mapa areálu hradu Kost

Mapa areálu hradu Kost

Hrad Kost není pouze symbolem gotiky, rytířských turnajů a mučení. Navštivte nový dětský okruh s názvem Z pohádky do pohádky.

Z pohádky do pohádky

Z pohádky do pohádky

Prohlídky s princeznou Karolínkou i pro ty nejmenší.

Nechte si vyprávět, jaké pohádky se na hradě točily...

Vstupné: dospělí 60Kč, děti 20Kč (děti v kočárku zdarma)

 

Termíny prohlídek: květen, červen, září - víkendy

                             červenec, srpen - každý den

Vyhledávání
 
Revitalizace hradu Kost získala podporu evropských dotací IROP

Revitalizace hradu Kost získala podporu evropských dotací IROP

Název projektu: Revitalizace hradu Kost
Registrační číslo: CZ.06.3.33/0.0/0.0/15_015/0000313

více informací »

© 2013-2017, Kinský dal Borgo, a. s. - Oficiální stránky kulturních památek společnosti Kinský dal Borgo, a. s.

Realizace a SEO: LOTOFIDEA s.r.o.